Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 13 common:people_all_forms

Освітній процес

Date: 11 грудня 2019 о 11:51, Refreshed 3 лютого 2023 о 10:06
Освітній процес
Організація освітнього процесу в ЗДО здійснюється за Законом України «Про дошкільну освіту» і спрямована на реалізацію основних завдань закладу дошкільної освіти.
Зміст освітнього процесу в ЗДО визначається і реалізується відповідно до програми «Дитина». Запропонована орієнтовна модель перспективного планування дає можливість педагогам-дошкільникам реалізувати на практиці інтегрування різних видів діяльності, систематизувати знання, уміння, навички дітей.
Чітко визначена мета планування та методичні орієнтири допомагають поступово ефективно організувати діяльність дошкільників. Також вихователями даних груп дотримуються вимоги програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Дитина», яка націлює педагогів і батьків на особистісний розвиток дітей за основними напрямами та робить окремий акцент на ігровій діяльності. В освітньому процесі  закладу дошкільної освіти використовуються такі основні форми організації дітей:
спеціально організована навчальна діяльність(заняття);
ігри;
самостійна діяльність дітей(художня, мовленнєва, ігрова, трудова, дослідницька);
індивідуальна робота;
екскурсії;
спостереження;
піші переходи;
Основною формою організованої освітньої діяльності дітей старшого дошкільного віку залишаються заняття з різних розділів програми (тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні та інші).
Тривалість спеціально організованої освітньої діяльності для дітей старшого дошкільного віку – від 25 до 35 хвилин.
Під час складання розкладу занять враховується їхнє домінуюче навантаження на дитину (психічне, фізичне, емоційне), передбачається раціональне чергування видів діяльності (розумова, рухова, практично-прикладна) на кожному з них та доцільне використання місць для проведення занять (зокрема, спортивної та музичної зали, ігрового, спортивного майданчиків).
Організована освітня діяльність дітей у формі занять планується переважно на першу половину дня.  Деякі заходи проводяться у другій половині дня. Це заняття з фізкультури, музичні заняття. Елементи навчальної діяльності включаються також до інших форм роботи з дітьми в повсякденні (ігри, самостійна діяльність, індивідуальна робота).
Організовуючи світню діяльність, вихователі старших груп систематично використовують завдання на ТРВЗ (теорію розв’язання винахідницьких завдань), експериментально-дослідницької діяльності, проблемно-пошукові ситуації та інші методи та прийоми, що позитивно зарекомендували себе в сучасній дидактиці. Поєднують вербальні, наочні і практичні методи, відводять належне місце продуктивним видам діяльності, в яких дошкільник здатен до самовираження і самореалізації (малювання, ліплення, конструювання, художня праця), а також мовленнєвій, руховій, музичній діяльності.
Вихователі старших груп ЗДО широко впроваджують в практику методичні посібники з різних напрямків роботи з дошкільнятами, зокрема: « Виховуємо соціально компетентного дошкільника» (Кононко О. Л.), «Розвиток мовленнєвої компетентності старших дошкільників» (Гончаренко А. М.), «Логіко-математична компетентність та її формування в дошкільному віці» (Старченко В. А.), «Розвиток творчості старшого дошкільника в образотворчій діяльності» (Терещенко О. П.), «Українська мозаїка» - книга для читання в дошкільному закладі та родинному колі (Вакуленко Н. І., Гураш Л. В.), «Логіко-математичний розвиток дошкільника» (Баглаєва Н. І.).
Разом з тим користуються матеріалами з рубрики «Базовий компонент», що друкуються в журналах «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», починаючи з 2000 року. З огляду на те, що провідною в дошкільному віці є ігрова діяльність, гра широко використовується в освітньому процесі ЗДО як самостійна форма роботи з дітьми та як ефективний засіб і метод розвитку, виховання і навчання в інших організаційних формах. Пріоритет надається творчим іграм (сюжетно-рольові, будівельно-конструктивні, ігри-драматизації та інсценівки, ігри з елементами праці та художньо творчої діяльності) та ігри з правилами (дидактичні, інтелектуальні, рухливі, хороводні).
Упродовж всього дня організовуються різні види ігор з урахуванням їх ігрових інтересів, місця гри в режимі дня, місця проведення, змісту попередніх і наступних форм роботи, сезонних умов, ступеня фізичного та інтелектуального навантаження на дітей.
Самостійна діяльність дітей організується щодня в першій та другій половині дня. Протягом дня поєднуються різні за змістовою спрямованістю її види (художня, рухова, мовленнєва, ігрова, трудова, дослідницька…) та поступово залучаються до участі в них всі діти групи.
Індивідуальна робота з дітьми як самостійна організаційна форма проводиться з вихованцями у вільні години (під час ранкового прийому, прогулянок…) в приміщеннях і на свіжому повітрі. Вона організовується з метою активізації пасивних дітей, додаткових занять з окремими дітьми.
Методист ЗДО Ганна ДЕМИДЕНКО  надає дієву допомогу вихователям на місцях, використовуючи різноманітні форми методичної роботи з педагогічними кадрами (семінари, семінари-практикуми, тренінги, ділові ігри, конкурси, виставки, консультації).
У спільному плані наступності в роботі ЗДО та Андріяшівського ліцею закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів  на вересень планується ознайомлення вихователів старшої груп з програмою початкової школи.

      

Comments:
Only authorized users can leave comments.