Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 13 чоловік

Пропаганда здорового харчування.

Дата: 22 листопада о 08:44, Оновлено 25 листопада о 11:48
Автор: Рябко Т. П.

Здорове харчування — ключ до здоров’я і гарного настрою.

Основи та принципи здорового спосібу життя


Принципи здорового способу життя. Раціональне харчування. Спілкування з природою. Особиста гігієна. Шкідливі звички: алкоголь; куріння; наркотичні речовини

Так, що таке здоров’я?

Здоров’я – сукупність фізичних, духовних, соціальних якостей людини, що є основною її довголіття і необхідною умовою здійснення творчих планів, умовою високої працездатності, створення міцної сім’ї, народження і виховання дітей.

Здоров’я людини – цікаве й складне явище. Воно завжди привертало і буде привертати увагу не лише дослідників, але й кожної людини. Це поняття таке давнє, що на всіх мовах світу є слово" здоров’я".

Здоров’я – це висока працездатність, гарний настрій, упевненість у собі. Фізичне здоров’я дає гарне самопочуття, бадьорість, силу. Психічне здоров’я дарує спокій, чудовий настрій, доброту, веселість. Соціальне здоров’я забезпечує успішність у навчанні. Але ніщо з цього не дається задарма. Для того. щоб зберегти своє здоров’я, треба докладати неабияких зусиль.

Стан здоров’я людини залежить на 20% від спадковості, на 10% від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля, на 50% від способу життя. Тому справедливі є слова: "Ваше здоров’я у ваших ріках". Людина біологічно запрограмована на багато більше років життя, ніж відводить собі. Якщо нам не стільки ж? Ілля Мечников стверджував: "Людина, яка померла раніше 150 років вчинила над собою насильство".

І так ми, дійсно, чинимо нас собою насильство щоденно. Люди давно переконалися, що на здоров’я впливає безліч чинників, і найголовніший з них – це спосіб життя.

Спосіб життя – це сукупність стійких форм життєдіяльності людини, які визначають її життєвий шлях. Це – сукупність її звичок. Якщо, людина з дитинства, з молодих років постійно й наполегливо дбає про своє здоров’я, вона в основу своєї життєдіяльності закладає такі стійкі корисні звички, навички, поведінку, спосіб мислення, сприйняття оточуючих і себе, які й визначають основний її напрямок – шлях здоров’я. Вона обирає здоровий спосіб життя.

Здоровий спосіб життя передбачає дотримання. Звичайного виконання певних правил, що забезпечують гармонійний розвиток, високу працездатність, духовну рівновагу та здоров’я людини. В основі здорового способу життя лежить індивідуальна система поведінки й звичок кожної окремої людини, що забезпечує їй потрібний рівень життєдіяльності й здорове довголіття. Здоровий спосіб життя – це практичні дії, спрямовані на запобігання захворювань, зміцнення всіх систем організм й поліпшення загального самопочуття людини.

Головне – замислитися про наслідки своїх дій. Зрозуміло, що для того, аби бути здоровим, потрібно докласти певних зусиль і не набувати шкідливих звичок. Якщо є із якихось причин вони вже є, то треба ужити всіх заходів, аби їх позбутися.

В основі здорового способу життя лежать такі принципи:

  • раціональне харчування;
  • оптимальний руховий режим;
  • загартування організму;
  • особиста гігієна;
  • відсутність шкідливих звичок;
  • позитивні емоції;
  • інтелектуальний розвиток;
  • моральний і духовний розвиток;
  • формування розвиток вольових якостей.

Раціональне харчування має п’ять основних вимог:

  • Кількість їжі – це стільки, щоб вона забезпечила добові енерговитрати організму;
  • Якість їжі – правильне співвідношення жирів, білків, вуглеводів, вітамінів, мікроелементів, води відповідно до вікових періодів дитини;
  • Правильно організований режим прийому їжі;
  • Засвоєння їжі – створення приємної обстановки при прийомі їжі;
  • Щоб їжа не була шкідливою.

Реформа шкільного харчування, ініційована дружиною Президента України Оленою Зеленською, не обмежується оновленням підходів до харчування лише в школах, для садочків також передбачено низку змін і новацій. Так, з 1 вересня 2021 року перестають діяти, зокрема для закладів дошкільної освіти, звичні норми харчування, затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 1591, а також спільний наказ Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України про організацію харчування. На заміну їм Уряд затвердив Норми та Порядок організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку — документ, спільний для садків, шкіл та інших закладів освіти. Основою нового підходу, закладеного в документі, є збагачення раціону дітей фруктами та овочами, молочними продуктами, м’ясом і рибою, обмеження кількості солі, цукру, жирів, хліба та картоплі, а також виключення ковбасних виробів, сосисок тощо. Важливою та довгоочікуваною зміною є можливість організувати дієтичне харчування для дітей з особливими дієтичними потребами, зокрема з непереносністю глютену та лактози. Тепер це чітко визначено документом та дає підстави закуповувати відповідні продукти харчування.

 Здорове харчування – це не просто процес прийняття їжі, але й ціла філософія, яка ґрунтується на знанні та розумінні корисних продуктів для організму. Це поєднання правильної харчової поведінки, балансу раціону та регулярного прийому їжі.

Важливість формування здорових харчових звичок змалку
Здорове харчування для дітей має велике значення для їхнього фізичного та психологічного розвитку. Виховувати правильні звички у харчуванні змалку допомагає сформувати міцне фундаментальне знання про важливість збалансованого харчування та здорового способу життя.

Діти, які змалку ознайомлюються з різноманітними продуктами та звичками харчування, мають більшу ймовірність приймати правильні харчові рішення у майбутньому. Розвивати здорове харчування в дитинстві – це набагато простіше, ніж коригувати харчові звички вже у дорослому віці.

Здорове харчування формує в дітей свідомість про те, що правильне харчування є ключовим елементом для забезпечення їхнього здоров’я та добробуту. Воно сприяє налагодженню ефективного метаболізму, зміцненню імунної системи та покращенню росту та розвитку.

Розвиваючи здорове харчування у дітей, важливо звертати увагу на різноманітність продуктів, багатих на корисні речовини, такі як вітаміни, мінерали та антиоксиданти. Варто включати в раціон дитини свіжі фрукти та овочі, нежирні молочні продукти, повноцінні злаки та білкові джерела, такі як риба та м’ясо.

Здорове харчування для дітей не тільки сприяє фізичному розвитку, але й впливає на їхнє психічне здоров’я. Правильне харчування забезпечує енергію та концентрацію, що необхідні для успішного навчання та розвитку когнітивних навичок.

У зв’язку з цим бажаємо: правильно харчуйтеся і будьте здорові!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.