Сьогодні, як ніколи, актуальною є проблема модернізації освітньої політики взагалі й дошкільної зокрема. На часі приведення навчально-виховного процесу, організації розвивального середовища в кожному дошкільному закладі у повну відповідність державному стандарту. Практичне вирішення завдань сучасної дошкільної освіти потребує ґрунтовної психолого-педагогічної основи для організації освітнього процесу та створення розвивального середовища. Основний нормативний документ, який визначає сучасні вимоги до змісту та обсягу дошкільної освіти в Україні, її пріоритети, — Базовий компонент дошкільної освіти. Кроком на шляху до реорганізації та оновлення, відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту", стала Освітня програма розвитку дитини дошкільного віку від 2 до 7 років "Дитина". Програма орієнтує педагогів дошкільних закладів на оновлення розвивального середовища у відповідності до сфер та ліній розвитку життєдіяльності дошкільників..
Створення умов для повноцінного, своєчасного й різнобічного розвитку дитини, виховання ініціативної, творчої особистості одне з основних завдань дошкільного закладу.
Саме тому колектив дошкільного навчального закладу ясла - садка “Сонечко” значну увагу приділяє постійному поліпшенню матеріально-технічної бази і вдосконаленню розвивального предметно-ігрового середовища.
Розвивальне середовище – це динамічний і змінний простір, який забезпечує рухові та пізнавальні потреби кожного вихованця дошкільного навчального закладу. Формування повноцінного розвивального предметно-ігрового та комунікативного середовища сприяє соціалізації дитини, впливає на всі аспекти її розвитку. Облаштовуючи наш дитячий садок, ми прагнули зробити його затишним, приємним для перебування дітей, привабливим для гостей. І разом з тим, організовуючи для своїх вихованців життєвий простір у групових приміщеннях, враховували його величезну значимість для становлення особистості. Тому насамперед визначили для себе, яким вимогам має відповідати предметно-ігрове середовище:
· надавати дитині свободу;
· бути доцільним, зручним, інформативним;
· створювати образ того чи іншого процесу;
· налаштовувати на позитивні емоції, добре впливати на світосприйняття й самопочуття;
· забезпечувати гармонійні відносини між дитиною та навколишнім світом;
· сприяти розвиткові природної цікавості дитини до пізнання світу.
Ігрові осередки